תביעה קטנה for Dummies

טפסר צבי מויאל, מפקד תחנה אזורית אשדוד, הרשות הארצית לכבאות והצלה 

יצחק זמיר, "זכויות האדם ובטחון המדינה", משפטים י"ט, תשמ"ט.

מהדיון עולה כי בעוד שלהיבטים של סדר ציבורי (מהומות וכו') יש למשטרה כלים להתמודדות, הרי שלהיבטים הכלכליים כגון מרד מיסים או שביתות ענק, חסרים כלים.

·        השאלה המרכזית היא מה תפקידה של הרגולציה? האם היא צריכה לפתור את הבעיה או רק לא להפריע לאנשים לבצע את תפקידם?

·        על פי התרחיש, השר הכריז על ארוע אסון המוני ושלושה גורמים פעלו בשטח באופן עצמאי – הצבא, המשטרה והרשות המקומית. נושא הפיקוד והשליטה (פו"ש) לא ברור: מי פועל תחת פיקודו של מי?

·       ייתכן שכאשר מדובר בהפרה המונית של חוק, הפתרון איננו בזירה המשפטית. לדוגמא, הפתרון של הממשלה למחאה החברתית היה שולחנות עגולים להרגעת הרוחות.

בחיפושיך אחר עורך דין, שים לב לנושא ההתיישנות – שלא יחלוף הזמן בו אתה יכול להגיש את התביעה שלך (במילים אחרות, שלא תחול התיישנות על התביעה שלך).

·       קיים קושי לקבוע מראש כללי משחק, כיוון שהן ההסתדרות (פיצויים לעובדים) והן האוצר אינם מוכנים לכך.

·       סוגיית הפיקוד והשליטה מאורגנת ומסודרת. בישראל ישנם שני גופים שאחראיים על פו"ש: צה"ל ומשטרת ישראל, ויש קו ברור מי אחראי על מה.

פרופ' מתי שטיינברג, עמית מחקר בתכנית ’ביטחון לאומי ודמוקרטיה‘, המכון הישראלי לדמוקרטיה

Application of constitutional or Worldwide human legal rights defense in predicaments of armed conflict and counter-terrorism.

Address Main issues that underlie the different types our initial study sketched here as these thoughts pertain for their respective jurisdictions.

In keeping with UNCR data some 10 million Syrians have fled their homes throughout the past four a long time of a raging civil war. Virtually four million are refugees, owning crossed an international borders, whilst more than 6 million are internally displaced (IDPs), looking for refuge Within the nation.

* המרכז נמצא בקומה הראשונה של בנין המדרגה (בסוף מסדרון האולמות ימינה).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *